FK Rudar Stanari

Dobrodošli na blog Fudbalskog kluba Rudar iz Stanara. Cilj bloga je popularizacija nižih fudbalskih liga u RS/BiH.

Pratite nas i na Facebook-u
02.09.2009.

Bodovi ostali u Majevcu

Majevac: Vučijak - Rudar 4:2 (0:0)

Stadion u Majevcu. Gledalaca: 100. Sudija: Novo Panić. Pomoćnici: Ršum Simić i Željko Marić. Delegat: Petko Bilić. Strijelci: 0:1 Lazić (52'), 1:1 Đukić (59'), 2:1 Sekulić (65'), 3:1 Đukić (69'), 3:2 Simić (78'), 4:2 Nikić (80'). Žuti kartoni: Kokić (Rudar). Igrač utakmice: Nenad Đukić (Vučijak)

Vučijak: Đuričić, Starčević, Užar , Šumatić, (od 70' D.Starčević), Živković, Sekulić, Gajić, Petrović (kap), (od 62' Sr.Kurtinović), Nikić, Mitrović, (od 83' Sa.Kurtinović), Đukić. Trener: S.Hodžić

Rudar: Kvržić, Du.Kusturić (od 83' Peulić), Z.Marković, Kerić, Stokić (od 46' Kovačević), Sr.Lazić (od 78' Sl.Lazić), Kokić (kap), Ž.Marković, Dr.Kusturić, Simić, Radić. Trener: Đ.Pantić

Najzad je počela nova, ove godine četvrtoligaška sezona za ekipu Rudara. U Majevcu je odigrana odložena utakmica protiv domaćeg Vučijaka. Mladi domaći sastav pokazao je bolju fizičku spremu, pa je po toplom i sparnom vremenu zasluženo uknjižio prve bodove. Rudar je bolje otvorio utakmicu i već u prvom minutu zaprijetio preko Dragana Kusturića koji je prošao po desnoj strani i pogodio prečku Đuričićevog gola. Sedam minuta kasnije pokušao je i  Duško Kusturić, ali nije bio dovoljno precizan. Domaći prvu priliku stvaraju u 15. minutu preko raspoloženog Đukića iz slobodnog udarca, a nešto kasnije u prilici je bio i Gajić. Do kraja poluvremena viđen je prosječan fudbal, a domaći su u posljednjih desetak minuta stvorili nekoliko prilika koje nisu iskoristili. Već tada je bilo evidentno da prvotimcima Rudara ponestaje daha. Na poluvremenu je Stokića zamijenio mladi Marko Kovačević.

Prvu priliku u nastavku stvorili su domaći, kada golman Kvržić krajnjim naporom šut sa oko 20 metara izbija u korner. Do prednosti prvi ipak stiže Rudar, i to u 52. minutu preko Lazića. Omaleni napadač Rudara iskoristio je dobru dugu loptu iz sredine terena i pretrčao svoje čuvare, a zatim mirno pogodio za 0:1! Uslijedio je pritisak domaćih, koji nakon nekoliko propuštenih prilika ekspresno preokreću rezultat. U 59. minutu izjednačio je Đukić iz slobodnog udarca, a stekao se utisak da živi zid nije bio dobro postavljen. Samo šest minuta kasnije domaći dolaze do prednosti preko Sekulića, takođe iz slobodnog udarca. Već u 69. minutu bilo je 3:1, a strijelac je ponovo bio igrač utakmice Đukić. U tim trenucima činilo se da će Rudar doživjeti pravu katastrofu, jer je bilo očigledno da su igrači pali sa snagom.

U trenucima kada je pritisak Vučijaka polako opadao, Simić je izveo korner u 78. minutu, u skoku je bilo nekoliko igrača obije ekipe i lopta je završila u mreži domaćih. Gol je na kraju pripisan izvođaču kornera Simiću.  Već u sljedećem napadu sudija Novo Panić dosudio je penal za domaće, nakon što je lopta pogodila Kerića u ruku u kaznenom prostoru. Golman Kvržić ukrotio je udarac Mitrovića i tako se djelimično iskupio za golove primljene iz slobodnih udaraca. Inače, Panić je "održao javni čas suđenja" beprekorno vodeći meč. Doduše, igrači su mu umnogome pomogli u tome svojim dobrim ponašanjem, koje je vjerovatno proisteklo iz velikog respekta prema internacionalnom sudiji iz Doboja. Do kraja je u 83. minutu Nikić iz trećeg pokušaja iz neposredne blizine postavio konačnih 4:2.

Rudar je uprkos odlasku najboljeg igrača prošle sezone prikazao ohrabrujuću igru. Za samo četiri dana očekuje ga domaća utakmica protiv Hajduka iz Kožuha.