FK Rudar Stanari

Dobrodošli na blog Fudbalskog kluba Rudar iz Stanara. Cilj bloga je popularizacija nižih fudbalskih liga u RS/BiH.

Pratite nas i na Facebook-u
16.09.2012.

MFL Doboj: Marić i Radić srušili Željezničar

Stanari: Rudar - Željezničar (Pridjel Gornji) 4:0 (1:0)

Borko Marić i Rajko Radić sa po dva gola donijeli nova tri boda za Rudar. Strijelci su bili raspoloženi i na ostalim terenima. Ekipa 4.Jula deklasirala komšijski Borac 1975 u sred Osinje, Kotorani zasluženo osvojili bodove u gostima kod 27.Jula. Polet isprašio BSK pred gostovanje u Stanarima, Brođani savladali Borac iz Lužana u utakmici sa velikim brojem kartona.

Stadion u Stanarima. Gledalaca: 70. Sudija: Bojan Mihajlović. Pomoćnici: Saša Kandić i Slaviša Gligorić. Delegat: Dragan Filipović. Strijelci: 1:0 Marić (13'), 2:0 Radić (52'), 3:0 Marić (54'), 4:0 Radić (89'). Žuti kartoni: Baćić (Rudar), Hadžikadunić (Željezničar). Igrač utakmice: Borko Marić (Rudar)

Rudar: Dragičević, Sl.Lazić, Španić, Kerić, Stokić, Baćić (od 82' Tadić), Slijepčević, Radić, Vasić (od 69' Šoljić), Simić (kap), Marić (od 86' Šljivić). Trener: A.Tadić

Željezničar: J.Hozić, Se.Hozić, I.Hodžić, Mehinović, Mujić (kap), E.Hozić, Sa.Hozić (od 46' Smailović), Durmić (od 25' Kavazović), Bašić, Hadžikadunić, S.Hodžić (od 69' Suhopoljac). Trener: H.Suhopoljac

Još jedna naizgled laka pobjeda Rudara! U Stanarima je gostovala još jedna nova ekipa u ligi, ekipa Željezničara iz Gornjeg Pridjela, a Rudar je upisao sigurnu pobjedu. Utakmica je umnogome podsjećala na onu od prije dvije sedmice, kada je identičnim rezultatom savladan Borac iz Lužana. Pored rezultata, i minute postignutih golova su bile gotovo iste, a gosti su prvi zaprijetili pogodivši prečku. Dobru akciju Rudara u 13. minutu golom je krunisao Borko Marić i donio prednost svom timu. Asistent je bio iskusni kapiten Simić. Rudar je imao inicijativu tokom većeg dijela prvog poluvremena i stvorio nekoliko opasnih situacija pred golom Jasmina Hozića, ali je prvi dio igre završen minimalnim vodstvom domaćih.

Kao što je već rečeno, scenario od prije četrnaest dana nastavljen je i u drugom poluvremenu. Rajko Radić je na dodavanje Slijepčevića povisio rezultat na 2:0 u 52. minutu nakon indirektnog udarca, a samo dva minuta kasnije Marić je svojim drugim golom praktično riješio pitanje pobjednika. Prethodno je Dragičević odlično zaustavio šut Smailovića iz neposredne blizine. Rudar je bio bolji rival i u drugom poluvremenu, a nakon nekoliko neuspjelih pokušaja (Šoljić, Lazić, Marić) Radić na asistenciju Tadića postavlja konačnih 4:0 minut prije isteka regularnog vremena. U sudijskoj nadoknadi Šljivić je propustio priliku da postigne "prvenac" u dresu Rudara. Utakmica je protekla u korektnoj atmosferi, a za pohvalu su navijači Željezničara koji su tokom cijelog meča bodrili svoj klub. Gostovanje Pridjelana ispraćeno je i nešto većom posjetom domaće publike, pa se nakon dužeg vremena na stadionu u Stanarima okupilo stotinjak gledalaca.

Sa nova tri boda Rudar se vratio na drugo mjesto i u dobrom raspoloženju dočekuje Polet iz Podnovlja. Ništa manje raspoloženi neće biti ni Podnovljani, jer su istim rezultatom pobijedili BSK i nalaze se na trećem mjestu. OFK Polet je u čudnoj utakmici slavio protiv Borca iz Lužana. Gosti su vodili 2:0 i 3:2, ali su Brođani ipak uknjižili bodove i izbili na čelo tabele. Nakon jalovog prvog poluvremena Budeša i Savić (iz penala) su donijeli veliku prednost gostima. Brođani su izjednačili, a Savić ponovo vratio prednost Borcu. Međutim, do kraja utakmice domaćin postiže još tri gola i na kraju slavi pobjedu. Pored osam golova, na utakmici su viđena dva crvena kartona (po jedan na obije strane) i 7 žutih, a nažalost težu povredu zadobio je golman Borca Pijetlović. Komšijski derbi u Osinji pripao je ekipi 4.Jula, koja je prosto pregazila slabašni Borac 1975. Dva gola za Poježane postigao je Borojević, dok su po jednom pogađali Lukić, Erić i Turudić. Borac iz Kotorskog lako je izašao na kraj sa Kalenderovčanima koji su tek golom Brkovića sačuvali čast.

Rudar se sa šest bodova nalazi na drugoj poziciji iza OFK Poleta 1926 koji ima bod više. Sa deset postignutih golova Rudar je najefikasnija ekipa u prva tri kola, a i primili su najmanje golova (3). U narednom kolu Rudar je ponovo domaćin, ovaj put starim rivalima iz Podnovlja. Polet takođe ima šest bodova i nalazi se na trećem mjestu.