FK Rudar Stanari

Dobrodošli na blog Fudbalskog kluba Rudar iz Stanara. Cilj bloga je popularizacija nižih fudbalskih liga u RS/BiH.

Pratite nas i na Facebook-u
31.03.2013.

Kup OFS Doboj: Rudar u drugom kolu

Stanari: Rudar - Željezničar (G.Pridjel) 3:1 (2:0)

Stadion u Stanarima. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Stevanović. Pomoćnici: Dejan Bjeličić i Željko Milivojević. Delegat: Mustafa Mujić. Strijelci: 1:0 Kvržić (20'), 2:0 Kerić (22'), 2:1 Kučković (53'), 3:1 Sr.Lazić (88'). Žuti kartoni: Bogdanović (Rudar), Mujić (Željezničar). Igrač utakmice: Goran Kvržić (Rudar)

Rudar: Dragičević, Sl.Lazić (od 74' Bojinović), Radić (od 79' Španić), Kerić, Stokić (od 77' Maksimović), Slijepčević (od 54' Simić), Šljivić (od 65' Marić), Vasić, Šetušić, Kvržić (kap), Bogdanović (od 60' Sr.Lazić). Trener: A.Tadić.

Željezničar: Al.Smajlović (od 44' Kučković), Đogić, Ad.Smajlović (od 67' Hadžikadunić), Mehinović, Maglić, Hadžić, Suhopoljac, Mujić (kap), Bašić, Kakeš, Suljkanović (od 79' Kavazović). Trener: E.Hozić

Fudbaleri Rudara savladali su ekipu Željezničara iz Gornjeg Pridjela u prvom kolu Kupa OFS Doboj. Domaći igrači dobro su otvorili utakmicu i težište igre odmah prebacili na polovinu Pridjelana. Nakon nekoliko dobrih prilika goste je načeo kapiten Goran Kvržić u 20. minutu. Slobodan udarac sa oko 25 metara izveo je Rajko Radić, golman Željezničara Smajlović loše reagovao i kratko odbio loptu, koju je Kvržić pospremio u mrežu - 1:0! Samo dva minuta kasnije gosti su doživjeli novi šok. Kvržić je ubacio loptu sa lijeve strane, a Kerić je glavom zapucao za 2:0. Do kraja poluvremena Rudar je pritiskao, ali su gosti izdržali i na odmor otišli sa dva gola zaostatka.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i već u 53. minutu smanjuju rezultat. Nakon kornera najviši u skoku bio je Almir Kučković i vratio neizvjesnost - 2:1. Malo toga je igračima Rudara polazilo za nogom u drugom dijelu igre, a gosti su sve opasnije prijetili. Tadić je u nastavku u igru uveo sve igrače sa klupe, a upravo su "rezervisti" zaslužni za konačnih 3:1. Igrao se 88. minut kada je iskusni Bojinović odlično pronašao Srđana Lazića koji je hladnokrvno matirao Kučkovića, koji je u finišu prvog poluvremena zamijenio povrijeđenog Smajlovića na golu.

Rudar se plasirao u drugo kolo, a uz to je dobio podršku navijača koji su tokom cijele utakmice bodrili svoj tim.

Plasman u drugo kolo obezbijedio je i Borac (Kotorsko) pobijedivši Polet iz Podnovlja nakon boljeg izvođenja penala (6:5). U regularnih 90 minuta bilo je 1:1. Zbog loših uslova odložene su utakmice između derventskih ekipa: 27.Juli-Borac (Lužani) i Borac 1975-4.Juli.