FK Rudar Stanari

Dobrodošli na blog Fudbalskog kluba Rudar iz Stanara. Cilj bloga je popularizacija nižih fudbalskih liga u RS/BiH.

Pratite nas i na Facebook-u
13.10.2013.

MFL Doboj: Derbi Vučijaku

Stanari: Rudar - Vučijak (Majevac) 3:4 (0:2)

U utakmici koje se ne bi postidjeli ni prvoligaši gosti iz Majevca odnijeli sva tri boda. Vučijak na poluvremenu imao dva gola prednosti, a sredinom drugog dijela igre spašavao bod. Ipak, golom Užara u 81. minutu uspjeli su da odnesu cijeli plijen iz Stanara.
Golove za Vučijak postigli su Tripić (14'), Užar (35' i 81') i Živković (49'), za Rudar su pogodili Marić (48'), Vasić (54') i Erić (60'). Rudar uprkos porazu zadržao prvo mjesto ispred dva Borca.

Stadion u Stanarima. Gledalaca: 150. Sudija: Zoran Tripunović. Pomoćnici: Željko Marić i Ljubiša Ćelić. Delegat: Dragiša Đurđević. Strijelci: 0:1 Tripić (14'), 0:2 Užar (35'), 1:2 Marić (48'), 1:3 Ml.Živković (49'), 2:3 Vasić (54'), 3:3 Erić (60'), 3:4 Užar (81'). Žuti kartoni: D.Starčević, Mi.Živković, Da.Narić, Dejanović (Vučijak). Igrač utakmice: Bojan Užar (Vučijak)

Rudar: Dragičević (kap), Marić, Šljivić, Kerić, Šetušić, Baćić, Vasić (od 77' Slijepčević), Sekulić (od 55' Tadić), Radić, Kvržić, Erić. Trener: A.Tadić.
Vučijak: Brestovac, S.Starčević, Mitrović, D.Narić, N.Šumatić, D.Starčević (od 72' M.Šumatić), Mi.Živković, Ml.Živković, Užar (od 82' Dejanović), Tripić (od 64' D.Narić), Gajić (kap). Trener: Z.Popović

Na stadionu u Stanarima odigrana je još jedna veoma kvalitetna utakmica. Ekipa Vučijaka iz Majevca uspjela je da prekine seriju nepobjedivosti Rudara koja datira još od novembra prošle godine i poraza u Pojezni. Rudar je u utakmicu ušao kao lider na tabeli sa svih pet pobjeda, dok su gosti takođe kao neporaženi došli da se nadigravaju. U takvom ambijentu dobar fudbal nije mogao da izostane.

Vučijak je bolje otvorio utakmicu i već od samog početka nekoliko puta zaprijetio, dok je Rudar djelovao impresionirano i nije uspijevao da prenese igru na polovinu rivala. U 13. minutu Kerić je napravio faul na dvadesetak metara od svog gola, a na ubacivanje Užara Tripić glavom matira nemoćnog Dragičevića - 0:1, 14. minut! Tek nakon primljenog gola Rudar je uspostavio ravnotežu i Kvržić je uputio prvi šut ka golu nezaposlenog Brestovca. Igrao se 19. minut kada je Gajić vješto izbjegao ofsajd i izbio sam pred Dragičevića koji odlično reaguje i spašava svoj gol. Nakon nešto mirnijeg perioda Tripić i Gajić su još jednom dobro istrčali kontru, ali promjene rezultata nije bilo. Na drugoj strani Erić je zakasnio na pas Kvržića u 32. minutu, a dva minuta kasnije gosti su udvostručili vodstvo. Gajić je probio po desnoj strani i pronašao Užara koji pogađa iz neposredne blizine - 0:2! U finišu prvog poluvremena Mitrović propušta dobru priliku da do kraja dotuče grogiranog domaćina.

Već u prvoj akciji u nastavku Rudar je pokazao opredjeljenje da se ne predaje, a u 48. minutu Marić srećno pogađa sa desnog boka - 1:2! Samo minut kasnije Šljivić je katastrofalno pogriješio i poklonio loptu Mladenu Živkoviću, a ovaj rutinski pogodio za 1:3, 49. minut! Rudar je nastavio sa dobrom igrom i preko Radića zaprijetio u 53. minutu. Minut kasnije Erić je uposlio Vasića koji pogađa sa desetak metara i vraća utakmici neizvjesnost - 2:3, 54. minut! U tim momentima igralo se samo pred golom Majevčana, a Erić na ubacivanje Šljivića glavom pogađa stativu. Novi gol u mreži Brestovca bukvalno je visio u vazduhu, ali pokušaji Šetušića i Vasića završili su pored gola. Napokon, u 60. minutu Erić je izjednačio. Kvržić je probio po lijevoj strani i u kaznenom prostoru pronašao Erića, koji se oslobodio čuvara i neodbranjivo pogodio za izjednačenje - 3:3! Rudar se razigrao, a gosti su se pod naletima domaćih fudbalera povukli i svoju šansu čekali iz kontre. Na scenu je stupio golman Aleksandar Brestovac koji je nevjerovatnim odbranama spriječio potpuni preokret. Prvo je u 69. minutu odbranio odličan volej udarac Kerića, četiri minuta kasnije zaustavio je i Radićev šut, a odbijenu loptu Tadić šalje preko gola. U 30. minutu Brestovac još jednom zaustavlja udarac Radića, a potom i Tadićev pokušaj glavom. Činilo se u tim momentima da će Brestovac ponijeti epitet igrača utakmice, ali mu je "slavu" preoteo saigrač Užar koji je ispratio kontru u 82. minutu i postavio konačnih 3:4. Do kraja Rudar nije imao snage da dođe do novog izjednačenja, a Brestovac je zaokružio odličnu partiju ukrotivši udarce Šetušića, Radića i Slijepčevića.

Oko 150 gledalaca moglo je da bude zadovoljno odličnom fudbalskom predstavom koje se ne bi postidjeli ni prvoligaši. Majevčani su na kraju imali više sreće i odnijeli sva tri boda. Sudijska trojka na čelu sa Zoranom Tripunovićem vrlo dobro je odradila svoj dio posla, iako se dozvolivši mušku igru "kockala" da ispusti kontrolu utakmice iz svojih ruku. Međutim, igrači obije ekipe svojim korektnim ponašanjem doprinijeli su da se utakmica završi u duhu fer-pleja.

Rudar je uprkos porazu zadržao prvo mjesto, a najbliži pratilac mu je ponovo Borac iz Lužana koji je slavio minimalnim rezultatom u Podnovlju. Kotorani su ovog vikenda bili slobodni i pali su na treće mjesto, a bod u duelu sa 27.Julom bio je dovoljan Poježanima da zadrže četvrtu poziciju. Osinjani su ostvarili treću pobjedu na svom terenu savladavši ekipu OFK Zborišta i dijele peto mjestosa Vučijakom. Utakmica u Bušletiću prekinuta je u 57. minutu pri vodstvu domaćeg BSK-a 2:1, jer su gosti iz Pridjela nezadovoljni suđenjem napustili utakmicu.